Tipy na výlety


Rychlebské stezky

Rychleské stezky jsou sítí trailů speciálně upravených pro jízdu na horském kole. Nabízejí více než 60 km tras různých obtížností a typů. Všechny stezky jsou sjízdné i za deště. Stezky začínají a končí v obci Černá Voda.

Vzdálenost: 23km

Informace: Rychlebské stezky

 

Lesní bar Stříbrný pramen, Zálesí

Jedná se o samoobslužný bar, který provozuje sám majitel, více informací Vám rád sdělí sám :).


Skipark Filipovice

Celý areál zaručuje optimální podmínky pro individuální i rodinné lyžování. V areálu jsou tři sjezdovky a jsou obsluhovány jednou sedačkovou lanovkou a dvěmi vleky. Parkování zdarma.

Vzdálenost: 43km

Informace: Skipark Filipovice


Ski centrum Miroslav Lipová Lázně

Areál je vhodný jak pro začátečníky, tak pro pokročilé lyžaře. V areálu jsou čtyři sjezdovky a jsou obsluhovány jednou dvousedačkovou lanovkou a třemi vleky. Parkování zdarma.

Vzdálenost: 33km

Informace: Ski centrum Miroslav


Ski areál Ladek Zdroj (Polsko)

Polský areál je výhodný svojí polohou vzhledem k chalupě. Je zde 6 sjezdovek, které jsou obsluhovanépomocí 5 vleků a 1 čtyřsedačkové lanovky. Čtyři sjezdovky jsou uměle osvětleny, takže se nabízí i večerní lyžování.

Vzdálenost: 12km

Informace: Ski areál Ladek Zdroj


Borůvková hora – rozhledna

899m vysoký hraniční vrchol s rozhlednou z roku 1998. Po zdolání 155 schodů se z výšky 24m pokocháte krásným výhledem do okolí. Dále je zde přístřešek a kiosek pro turisty. Rozhledna je otevřena celoročně.

Vzdálenost: 8km

Informace: Borůvková hora


Nyznerovské vodopády (vodopády Stříbrného potoka)

Kaskádovité vodopády se nachází v kaňonovité soutěsce nad ústím Bučínského potoka. Celková výšky je 14m, nejvyšší stupně jsou 3m vysoké. Díky vysokému průtoku jsou vodopády působivým přírodním jevem. K hornímu stupni je přístup zajištěn schody.

Vzdálenost: 23km

Informace: Nyznerovské vodopády


Jeskyně Na Pomezí

Největší zpřístupněný jeskynní systém v ČR vzniklým rozpouštění mramoru. Celková délka systému je asi 1700m, pro turisty je zpřístupněno asi 390m. Od roku 1958 jsou jeskyně a jejich okolí vedena jako národní přírodní památka.

Vzdálenost: 28km

Informace: Jeskyně Na Pomezí


Medvědí jeskyně Stronie Slaskie (Polsko)

Jeskyně je považována za nejkrásnější krápníkovou jeskyni v Polsku. Celková délka chodeb je assi 2km, pro turisty je zpřístupněno asi 600m.

Vzdálenost: 27km

Informace: Medvědí jeskyně Stronie Slaskie


Zámek Jánský Vrch v Javorníku

Zámek se vypíná na skalnatém kopci nad městem Javorník a je dominantou širokého okolí. Jeho historie započala již v druhé polovině 13. století. Od 1. ledna 2002 je objekt zapsán do seznamu národních kulturních památek.

Vzdálenost: 6km

Informace: Zámek Jánský Vrch


Zřícenina hradu Rychleby

Zřícenina hradu Rychleby leží nedaleko města Javorník na skalnatém výběžku Přilbového vrchu, který strmě spadá do údolí Račího potoka. Jeho historie není přesně známa, první informace se objevují v první polovině 13. století.

Vzdálenost: 6km

Informace: Zřícenina Rychleby


Vyhlídka Čertovy kazatelny

Jedná se o skalní útvar nad Račím údolím. Z vyhlídkové plošiny je krásný výhled do spodní a kaňonovité části Račího údolí. V okolí se nachází krásný bukový les.

Vzdálenost: 6km

Informace: Vyhlídka Čertovy kazatelny


Tančírna v Račím Údolí

Nově zrekonstruovaná architektonická památka v secesním stylu nabízí různé druhy kulturního vyžití. Koncerty, autorská čtení, taneční vystoupení a výstavy. V informačním centru je možnost malého občerstvení.

Vzdálenost: 9km

Informace: Tančírna v Račím údolí


Lesní bar

Turisté mají na lesním baru k dispozici širokou škálu nápojů, které chladí studená pramenitá voda, mohou si uvařit i kávu nebo čaj. Lesní bar funguje 24 hodin denně. Je zde pokladnička, která slouží turistům k placení jejich konzumace. Protože zde není žádný personál, záleží na poctivosti návštěvníků lesního baru, jestli zaplatí. 

Vzdálenost: 37km

Informace: Lesní bar


Krytý bazen v Javorníku

Rozměr bazénu je 13,5m x 6m. Bazén má omezenou kapacitu 20 osob, při větším počtu je nutné se objednat telefonicky.

Vzdálenost: 7km

Informace: Krytý bazén Javorník


Koupaliště Červenka

Venkovní koupaliště. Parkoviště zdarma.

Vzdálenost: 8km

Informace: Koupaliště Červenka


Nyské jezero (Polsko)

Nyské jezero má plochu asi 22 km čtverečních a na březích najdete pláže i mola s kotvícími jachtami. Proto se mu někdy přezdívá "polský Karibik". Funguje tu i parníková doprava.

Vzdálenost: 27km

Informace: Nyské jezero


Otmuchowske jezero (Polsko)

Okolo Otmuchowského jezera najdete písečné pláže, užijete si vodní sporty i pěknou přírodu. Jezero velmi rádi navštěvují  milovníci rybaření, kteří zde najdou velké množství dravců – candáty, štiky, amury okouny i úhoře. V kempech kolem jezera je možné zakoupit povolenku.  Na jezeře  jsou vidět loďky i motorové čluny, jezero je také vyhledávané surfaři a kiteisty, voda tady někdy dokáže vytvořit slušné vlny

Vzdálenost: 27km

Informace: Otmuchowské jezero